
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Thickness | 1.3 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 256
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16906
Ext.Price$0.16906
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16906 | $0.16906 |
| 10 | $0.15068 | $1.50680 |
| 50 | $0.13430 | $6.71500 |
| 100 | $0.11690 | $11.69000 |
| 500 | $0.10175 | $50.87500 |
| 1000 | $0.09531 | $95.31000 |
| 3000 | $0.08928 | $267.84000 |
